top of page

Bojnice? Tipy od domácich

Aktualizováno: 28. 2.

Chystáte sa do Bojníc? Na deň? Na dva? Na tri? Zbierate inšpiráciu, ako si čas užiť čo najviac? Dali sme dokopy tipy na pár miestočiek, ktoré si myslíme, že by sa mohlo hodiť poznať :).


Bojnice sú plné zaujímavých zákutí, podnikov a obchodíkov, a tak sa nemusíte báť, že by ste sa u nás nezabavili :). Tipy sme pre vás rozdelili do takých 6 mini kategórií.


1. ZÁBAVNÉ VOĽNOČASOVÉ AKTIVITY

Okrem klasickej návštevy Bojnického zámku či ZOO to máte v meste na skok aj do týchto atrakcií. Uvádzame aj seba, lebo veríme, že na zozname zážitkov by nejaká tá mysteriácka hra nemala chýbať :).


Mysterium escape rooms

Máte 60 minút. Dostanete sa von? :P


U nás nájdete tímové zážitkové hry pre deti aj dospelých vo vnútri aj vonku, na pekné aj škaredé počasie. Stačí si prejsť našu ponuku. Ak potrebujete poradiť, stačí nám napísať na vyries@mysterium.sk či zavolať na +421 904 323 399 :). V lete sme otvorení každý deň!


Nájdete u nás 3 vnútorné hry a 2 vonkajšie. Na vnútorné hry je najlepšie spraviť si rezerváciu online tu. Na vonkajšie hry nie je potrebná rezervácia. Stačí si stiahúť aplikáciu Hunter Games, vybranú hru a všetko spustiť, keď sa dostavíte na miesto. Jediným obmedzením je svetlo - hrajte ideálne za svetla :).Bencovje Grunt

Bencovje Grunt je krásny zrekonštruovaný starý dom postavený ešte za čias Rakúsko-Uhorskej monarchie stojaci len neďaleko bojnického námestia. Dnes si tam malí aj veľkí môžu prísť namaľovať či vytočiť keramiku do keramickej dielne, pre dospelých je pripravená degustácia vín, výstavy, škola varenia či iný teambuilding v kuchyni :). Aktuálne informácie nájdete na ich webe alebo facebook stránke.Dom ilúzií

Naši kolegovia z Domu ilúzií sú neskutočne šikovní. Poklady, ktoré tam nájdete, potešia malých aj veľkých. Niekedy je dôležité si pripomenúť, že na uhle pohľadu záleží. A keď sa pri tom môžete aj pekne zabaviť? :) Prehliadka Domu ilúzií je vhodná pre všetky vekové kategórie. Viac nájdete na ich webe či facebook stránke.Fotenie v kostýmoch

Hneď vo vedľajších dverách lokácie hry Alchymista nájdete milú pani, ktorá má veľké zásoby historických kostýmov pre deti, dámy aj pánov. Stačí si vybrať, čo sa vám páči a preniesť sa do obdobia minulého aj týmto spôsobom. Viac sa dozviete na webe alebo pri prechádzke Zlatou uličkou :).2. ŠPORTOVÉ A REGENERAČNÉ AKTIVITY

Akčné duše uvítajú možnosť fyzickej záťaže tela, ktorá môže mať samozrejme blahodarný účinok aj na myseľ :), prípadne zaujímavé oddychové možnosti.


Cyklotrasy

Možno ani neviete, no v okolí Bojníc sa nachádza plno krásnych cyklotrás, ktoré vytvorila aktívna dobrovoľnícka skupina, združenie Hornonitrianske stopy. Ich najznámejší počin je tzv. "Pálfyho trail", no trás je viac. Združenie taktiež organizuje preteky či iné cyklistické akcie.


Yoga Horus

Ak hľadáte trochu iného uvoľnenia a harmonizáciu tela, stačí prejsť k našim ďalším susedom. Hneď oproti domčeku, v ktorom prebieha naša hra Salónik, nájdete jogové štúdio Yoga Horus. Prebiehajú tam lekcie nielen pre dospelých, ale aj pre deti, či ďalšie doplnkové aktivity.


Api domček Včelí raj

Poznáte liečivú silu magických bzučiacich tvorov? Včiel? Ak chcete zažiť upokojujúcu liečivú atmosféru priestoru, ktorý je bezpečne oddelený od včiel, no ich prítomnosť harmonizuje dušu aj telo, pozrite si viac o tzv. api domčeku. Jeden takýto krásny prírodný projekt pod názvom Včelí raj nájdete aj v Bojniciach. Môžete sa objednať na hodinu až noc, podľa úrovne potreby liečiť sa či meditovať :)


Firewalking v Kľačne

Keď už sme pri tej harmonizácii vnútra, mohlo by vás zaujímať, ako posilniť vnútornú silu, odvahu a dôveru v seba samého. Len 20 min od Bojníc v prostredí krásnej ukrytej lúky prebieha večerný motivačný program zakončený prechodom účastníkov naboso po žeravých uhlíkoch. Prechod po uhlíkoch, teda tzv. firewalking, organizuje naše Mysterium v konkrétne časy a svoju účasť je potrebné vopred registrovať. Viac sa dozviete na našich stránkach.


Kúpanie, golf či kone?

Aj takéto rôznorodé aktivity nájdete v okolí. Na kúpanie môžete zájsť