top of page

William Brown v novom šate

Aktualizováno: 14. 9. 2022

Spustili sme novú verziu vonkajšej únikovej hry William Brown. Čo je v nej nové a prečo sa vôbec upravovala?


O čom je vonkajšia úniková hra?

Touto hrou, tzv. escape game, vás sprevádza mobilná aplikácia Hunter Games. Tak ako u vnútornej hry, aj tu musíte postupne nachádzať skryté miesta a odhaľovať šifry či indície. Správne zadania uvádzate do aplikácie a tá vám za odmenu dá ďalšie indície, kadiaľ ďalej. Vaším cieľom je dostať sa na záver hry v čo najlepšom čase a s čo najnižším počtom nápoved. Odtiaľ názov "escape game". A ak rebríček poradia je pre vás motivačným prvkom, mali by ste vedieť, že súťažíte o pozíciu so všetkými tímami, ktoré hru kedy hrali :).

Samozrejme, existuje aj variant "na pohodu", kde jednotlivé úlohy a šifry prekladáte pauzami na kávu či pivko... :) Hra sa dá totiž vždy pauznúť a opustiť a znovu pokračovať. Časomiera ale beží.


Na hru nie je potrebná rezervácia, a tak si môžete cez deň vybrať vlastne skoro akýkoľvek čas, ktorý vám vyhovuje.


Hra prebieha v blízkom okolí centra Bojníc. Príbeh je vystavaný okolo mesta v 18. storočí, a tak sa dozviete aj niekoľko historických zaujímavostí.


Čo je nové?

Hlavným rozdielom je dĺžka trasy. Zatiaľ čo predtým mala hra viac ako 3 hodiny a trasu skoro 3km začínajúc v kúpeľoch, teraz hru zvládnete za 1,5 - 2 hodinky a prejdete zhruba 1,3 km. Takto je hra dostupnejšia a flexibilnejšia vzhľadom na časové možnosti väčšiny hráčov. Hru taktiež zvládnu odhodlaní začiatočníci, mierne pokročilí aj pokročilí hráči.


Ponúkame vám aj výhodnejšiu cenu. Namiesto 38 € vás teraz čaká veľké množstvo logicko-zábavných úloh len za 32 €.


Hra začína v kaviarni Moja šálka kávy na bojnickom námestí. Tam vás čaká aj milé prekvapenie (aj keď... keď to na záver prezradíme, už to veľkým prekvapením nebude :) ).Prečo sa robili zmeny?

Pôvodne hra začínala v Kúpeľoch Bojnice, pretože nadväzovala na reálne miesto pobytu novovekého anglického bádateľa Eduarda Browna, ktorým je hra inšpirovaná. Po zavedení turniketov pred vstupom do kúpeľov sme sa rozhodli trasu hry zmeniť a zamedziť tak prípadným komplikáciám. A keď už sme trasu prerábali, doladili sme aj ďalšie veci, ktoré robia hru dostupnejšou :).


Ako si hru môžete zahrať?

Postup je jednoduchý. Stačí:

  • zaplatiť hru online na e-shope hier nášho partnera - Hunter Games. Preklik nájdete na našom webe tu.

  • po zaplatení vám príde aktivačný kód

  • každý hráč, ktorý chce, si stiahne aplikáciu (či pre android alebo ios) s obdobným názvom "Hunter Games". Pridá si do nej hru a vloží aktivačný kód. Takto sa spárujete do tímu

  • dozviete sa štartovacie miesto hry (poradíme, je to spomínaná kaviareň, odporúčame tam ísť už pri nastavovaní a doplniť sily tam :) ) a odtiaľ vyrážate na cestu

Odporúčame hrať za svetla, začiatok hry naplánovať na otváraciu dobu kaviarne (fakt nutnosť) a vziať si nejaké tie písacie potreby.


Sladký bonbónik (prekvapenie) na záver

A to prekvapenie, čo už nebude prekvapením? Na hráčov Williama Browna čaká v kaviarni špeciálna akcia na dobré nakopnutie hry. Káva (espresso/lungo) + citronáda za zvýhodnenú cenu! Namiesto 2,60€ sa môžete posilniť len za 2€ :).


Vydáte sa zdolať skúšku Williama Browna? :) Do skorého videnia na hre!


117 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page