top of page

Pozor, módna polícia!

Aktualizováno: 28. 2.

Keby vo svete Mysteria fungovala módna polícia, čo by tak asi mohla napísať? Príležitostí na hodnotenie nie je málo, tak som to (bez akejkoľvek kvalifikácie) skúsila :D A pozor, modely gradujú! Aké hodnotenie by ste dali vy? :)Pozrela som sa do malého archívu fotiek a toto je výber 10 modelov. Čo si o nich myslíte vy, zhodneme sa? ;)


1. Čierna baví, neunaví, no ani neprekvapíDlhé čierne bavlnené šaty často nemôžu veľa skaziť, no ani prekvapiť. Našťastie tieto šarlatánske rukávy dodávajú strihu šťavu a príprava na čarodejnícky sabat je skoro zavŕšená. Pokiaľ sabat neprebieha na jednom z poschodí daného domu, dievčatá si mohli na fotenie zvoliť lepšie prostredie, obzvlášť, ak si mysleli, že na fotke nebude vidieť ten vysávač. Ale možno na ňom prileteli...(foto tesne po obdržaní nových kostýmov z obľúbeného e-shopu na naše akcie)


2. Jarné a svieže, tak to stačí


Ružová, červená, krémová, biela... To sú krásne svieže farby, ktorými sa oplatí vítať jar. Zohľadniac kontext rozkvitajúcej zelene, myslíme si, že dámy prišli v adekvátne prispôsobených róbach. Čelenky vo vlasoch celý vzhľad značne oživia. Ak hľadáte tip či inšpiráciu pre váš najbližší nedeľný vychádzkový odev, už viete, že zabudnúť na čelenku v čase jari sa neoplatí. Vhodnou alternatívou môže byť ešte rúško na tvár...

(jedno z otváraní sezóny v Bojniciach - víkend so známym festivalom duchov a strašidiel)
3. Keď mixuješ jablká a hrušky


Dobrou otázkou by bolo, či dievčatá mieria na rovnakú párty a každá pochopila zadanie inak, alebo či má toto prepojenie šiat rôznych farieb a štýlov zmysel. Čierny plášť je praktický proti letnému slnku, no budí trochu odmeraný dojem. Zelené a modré šaty dámam hrajú s farbou vlasou, no zvolili by sme trochu dlhší strih, ktorý by decentnejšie zakryl kolienka. Ich odhalenie možno niektoré oči poteší, no v rámci mysteriózneho cestovania v čase by mohli aj pohoršiť.

(organizovanie firemného teambuildingu pár rokov dozadu v teplý letný deň; s výberom kostýmov sme museli improvizovať tzv. "co dům dal")4. Keď vieš, ako zažiariť na pártyTak do tohto modelu sme sa zaľúbili. Najprv sme nevedeli, čo nás tak láka, či je to ta ľahká kombinácia béžovej, hnedej a čiernej v dokonalom súlade, doplnkový prirodzený úsmev alebo zľahka ramená prekrývajúci plášť, ale prišli sme na to. Lucerna je kľúč! Takže nezabudnite. Žiadna kabelka, dáždnik... Na vašu prvú večernú párty po otvorení brán si nezabudnite svoju lucernu... Tak budete rozhodne žiariť...(naša veselá Mária po minuloročnom sprievode po Bojniciach v rámci otvorenia turistickej sezóny, ktorého sme sa ako Mysterium zúčastnili)
5. Princezné nevyjdú z módyDojem luxusu dodáva lesk, dojem dievčenskej nevinnosti farebné spojenie striebornej, fialkovej a ružovej. Nielen že im tieto farby idú k pleti, táto kombinácia je ako vyšitá na nevinnú prechádzku po bojnickom námestí prichádzajúc z iného obdobia. Jednoduchý košíček dodáva vychádzkovému modu - v snahe priblížiť sa plebsu - ten pravý nádych. Princezné, ktoré vedia zapadnúť.(šaty požičané od sokoliarov pri príležitosti festivalu duchov a strašidiel - dievčatá mali v košíčku hlavolamy a úlohy a bavili ľudí v centre)
6. A z čeho je ten kožíšek šitý?Táto mladá dáma by našim hodnotiacim sitom prešla ľavou zadnou, keby sa vybrala na zraz rozprávkových postáv, no bohužiaľ nie do stánku s retro hodinkami. Tu síce budí retro dojem, no bohužiaľ chybného časového obdobia. K dobru jej musíme nechať výber partnera na červený koberec. Úspešný hodinár - odborník na vežové mechanizmy - celoslovenského formátu sa len tak v spoločnosti takýchto dám nevidí. Záverom teda dodávame, že tento model sitom predsa len prechádza. Ako inak, keď na fotke je šéfová... ?


(stánkový predaj našich retro suvenírov na veľkolepých trhoch v Banskej Bystrici a milé stretnutie s veľkým no pokorným hodinárom)7. Bolo by to bývalo bolo...